ЗДО с. Богдан








Сторінка фізінструктора

 

                   КОНСПЕКТ              

      ФІЗКУЛЬТУРНОГО   ЗАНЯТТя   

     в СЕРЕДНІЙ ГРУПИ

     на тему :

     «ДО ЛІСОВОЇ ШКОЛИ»

 

 

                                         Підготувала :

                                            Ілавська мирослава

                                                    Петрівна .

 

 

Мета: створити ігрові умови для фізичного розвитку.

Завдання:

Навчальні. Навчити пролазити в обруч лівим та правим боком, вдосконалювати стрибки в довжину з місця.

Розвивальні. Розвивати спритність.       

Корекційно-профілактичні: Профілактика сутулості постави.  

Виховні. Знайомити дітей з повадками диких звірів, виховувати інтерес до занять.

Обладнання: чотири обручі, шнур, два мати, дві дуги.

Хід  заняття:

Вихователь. Послухайте, малята, про що я вам зараз розповім

Є в лісі школа лісова,

Там різні творяться дива,    

Звірі із усіх казок

Спішать в ту школу на урок

     А ви, малята, хочете потрапити до лісової школи? Добре, тоді ходімо. Але дорогу треба нам самим знайти, мало хто знає, як туди пройти. Це тому, що школа ця не проста, а казкова. Може кого зустрінемо, то запитаємо чи правильно ідемо? Послухайте, хтось в травичці шарудить. Хто б це міг бути? Давайте ляжемо на травичку та послухаємо.

1.     Лежачи на спині, повертаємо голівку вправо-вліво. Ну що чуєте? Давайте ще так послухаєм.

2.     Лежачи на животі, руки зігнути в ліктях перед собою. Підняти тулуб на прямих руках, повернутися у в.п.

 

 

Ой, це ж, малята, Колобок Спішить, напевно, на урок.

Він повинен знати дорогу, давайте в нього запитаємо     

- Доброго дня, Колобок. А чи не скажеш ти, як нам потрапити до лісової школи?

Колобок відповідає: "Малята, для цього,  

                                  Не треба довго мудрувати.                                            

                                Котись з животика на спину

                                 І будеш в школі за хвилину"

         Давайте спробуємо перевертатись з животика на спинку, котитись по залу. Ну досить, вже стомилися, а школи все не видно. Мабуть, Колобок спритніший за нас. Давайте трохи відпочинемо.

         3. лежачи на спині, руки вздовж тулуба, підняти вгору, опустити.

3.    Сісти на підлозі, упор руками позаду, почергово піднімати ноги

 

 

                                               А он комашка і жучок

                                               Спішать до лісу на урок     

                                               Давайте ще в них дорогу запитаємо:  

                                              "Скажіть, будь ласка, скільки ж туди йти?"

                                              - Ось так пов зти собі й повзти.

         Ну добре, повземо, може на цей раз знайдемо лісову школу. Спочатку діти повзуть по пластунські, потім на середніх четвереньках. Потрібно ще когось запитати.

         Може ще когось зустрінемо?

         5. Присісти на п'ятках, руки на поясі. Повернутись вправо, руки в сторони, (вліво). Нікого немає? Ще подивимось.

         6 Встати на високі коліна, подивитись, повернутись у в.п. А спробуємо  поприсідати, може та когось побачимо?

         7 Ноги нарізно, руки на пояс, присісти, руки прикласти до очей, повернутись у в.п.

                   А ну, малята, подивіться,

                 До школи з ранцем йде лисиця.

         - Доброго дня, лисичко, а чи не покажеш і нам дорогу до школи?

       Складного тут зовсім нічого не має, іду собі, хвостиком виляю. Йдіть за мною.  Ходьба на носочках, імітація рухів лисички

         А огляньте, тут вузька доріжка,          

       Ось так потрібно ставить ніжки.

Ходьба по вузькому шнуру, покладеному змійкою

 

 Сьогодні у нас одні пригоди,        

 Знов на шляху є перешкода.    

 Як перестрибнути не знаю,              

 Давайте в зайця запитаєм.

         Діти перестрибують через струмок. (50см. для середнього рівня, 60 см. для високого рівня). Повторити 5-6 разів.

  Ось ми й дійшли до школи, нас зустрічають і ведмедик, і білочка, і вовчик з

лисичкою. Знаєте, а в лісовій школі саме урок фізкультури, звірята теж люблять спорт. Ведмедик сам вчиться пролазити в обруч (пролізання в обруч боком). А білочка вчить білченят лазити по дереву (лазіння по гімнастичній стінці).

         Увага! На галявині перерва, пограємось із звірятами в ігри, в які знаєте. Рухливі ігри "Вовк і сорока", "Лис в капкані".    Уроки в лісі закінчились

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Конспект фізкультурного заняття

 

 

         в  старшій групі.

 

           Тема: «Здорові ніжки»

    
 

 

          

                                                                                                  Підготувала : Лутова Ольга Григорівна .

 

 

 

 

 

 

 

 

Завдання заняттяпродовжити вчити дітей піклуватися про своє здоровя. Розвивати мязи ніг, рівновагу, спритність, координацію рухів, увагу. Формувати здорову стопу. Зміцнювати захисні сили організму, шляхом використання елементів масажу. Виховувати бажання піклуватися про своє здоров’я.

Інвентар: «Доріжка здоров’я», сухий басейн із м’ячиками, «Гусениця», «Удав», паперові серветки, масажні м’ячики, кришечки із пластикових пляшок,  короткі гімнастичні палички, морські камінці, аудиозаписи.

Спосіб організації: поточний, фронтальний.

Хід заняття

І. Вступна частина (2-3 хв.)

(Прихід ляльки-персони)

Вихователь: Діти, до нас завітав Тарасик, йому 5 років, він приїхав із Донбасу. У Тарасика є товариш Мишко, який хворіє на плоскостопість: він носить спеціальне взуття, йому важко виконувати фізичні вправи, бо швидко утомлюються ніжки.

Тарасик говорить, що не хоче хворіти на плоскостопість, а ще хоче допомогти Мишкові вилікуватися.

Він запитує: «Що треба робити, щоб ніжки не хворіли?» (Відповіді дітей)

Тарасику, дітки зараз виконають всі необхідні вправи для ніжок, а відеозапис заняття ми перешлемо тобі на електрону адресу, щоб ти вдома із своїм товаришем виконував оздоровчі та профілактичні вправи  і ваші ніжки були здоровими.

Діти, Тарасик з вами прощається і дякує за все.

ІІ. Підготовча частина (4-5 хв.)

 

Вихователь щоб допомогти Тарасику, нам треба відправитися в подорож до «чарівної галявини».

1.     Звичайна ходьба (ідемо по доріжці)

2.     Ходьба на носочках (по вузенькій доріжці)

 

3.     Звичайна ходьба (ідемо по доріжці)

4.     Ходьба на п’яточках (по купинкам)

5.     Звичайна ходьба (ідемо по доріжці)

6.     Ходьба на зовнішній стороні стопи («струмочок» між стопами)

7.     Звичайна ходьба (ідемо по доріжці)

8.     Ходьба на внутрішній стороні стопи (між пеньочками)

 

9.     Звичайна ходьба (ідемо по доріжці)

Треба поспішати. Біжимо (звичайний біг, з високим підніманням ніг (через пеньочки).

 

Ми з вами бігли-бігли і прибігли до «чарівної галявини».

Діти, подивіться тут хтось грався і не прибрав після себе м’ячики, давайте ми їх позбираємо і виконаємо з ними вправи.

Загальнорозвиваючі вправи з маленькими м’ячиками.

Вихователь : Молодці діти, гарно виконали вправи. М’ячики, будь ласка,покладіть на місце.

Давайте походимо по «чарівній галявині» та розглянемо «чарівне обладнання».

Вам, сподобалася галявина з незвичайним обладнанням?

ІІІ. Основна частина (22-24 хв.)

Вихователь діти, давайте виконаємо вправи на «чарівному обладнанні».

1.     Ходьба по «Доріжкам здоров’я».

2.     Ходьба по «Гусениці».

3.     Ходьба по «Удавчику» приставним кроком боком.

4.     Топтання у «сухому басейні».

5.     Порвати пальчиками ніг паперову серветку.

6.     Катання стопою м’ячик.

7.     Самомасаж стоп морськими камінчиками «стоун-терапія»

8.     Естафета «Чия команда швидше» (збирати у відерця  пальчиками ніг кришечки із пластикових пляшок)

ІV. Заключна частина(3-4 хв.)

Ходьба по колу із рухами рук та топтанням вологого килимка.

 

 

 

 

 

Конспект фізкультурного заняття

 

 в  молодшій групі на тему :

 

 «Веселий зоопарк»

 

 

 

    

                                                                                                     Підготувала : Шорбан Марія Петрівна .

 

 

Програмне зміст:

Вправляти у ходьбі і бігу, координуючи рухи рук і ніг, вчити ходити і бігати ритмічно. Стежити за правильність виконання основних видів рухів. Формувати правильну поставу та попереджувати плоскостопість. Розвивати спритність, швидкість, вміння орієнтуватися в просторі залу. Виховувати самостійність, творчість, інтерес до занять фізкультурою, дружні взаємини, любов до тваринного світу. Закріплювати знання дітей про живу природу, вчити в рухах наслідувати звичкам тварин.

Обладнання:

Іграшки тварин (мавпа, ведмідь); дуга для подлезания, куби (h=15см, h=10см), мотузка з бананами, мати 2 шт, маска ведмедя.

Вступна частина:

- Здрастуйте хлопці! Сьогодні ми з вами відправимося в зоопарк подивитися на тварин, але до нього ще треба дійти.

У зоопарк гуляти підемо, Ходьба один за одним в колоні по одному

Всіх тварин там знайдемо.

Там є слон, гіпопотам,

Будуть раді вони нам!

 

Бурий ведмедик там живе Ходьба на зовнішній стороні стопи

І діточок в гості чекає.

 

Побігти нам потрібно

Тільки дуже дружно. Легкий біг

 

І зараз ми як жаби

Перескочимо через лужки. Біг широким кроком

Поступово біг переходить на ходьбу.

 

Звукова гімнастика «Комарик»

Ось прилетів комарик

Позвенел і полетів. На видиху вимовляти звук «з-з-з...»

 

Встати в коло.

  1. Подивлюся- вдалину трошки,

 

Може, я знайду доріжку?

 

І.п. ноги на ширині плечей, руки уздовж тулуба;

1- встати на носки, ребро долоні піднести до чола,

2- і.п.

2. Подивися жираф великий

Весь ошатний і смішний.

І.п. ноги на ширині плечей, руки на поясі;

1- витягнути прямі руки вгору (шия жирафа), руки опустити вниз (голова жирафа)

 

2- і.п.

3. Подивись-но далеко

Качка плаває у воді.

І.п. напівприсідом , руки зігнуті в ліктях.

 

Ходьба по колу на рахунок 1-8 та у зворотному напрямку.

4. Ось весела сімейка

Забралася під лавку.

(їжачок)

І.п. сидячи на підлозі, упор ззаду руками;

1 - згорнутися в клубочок

2 - і.п.

5. А тепер поскаче

Як зайчики - попрыгайки.

Стрибки на двох ногах.

 

 

Ось ворота в зоопарк

Ти пролізь під ними так...

Підлізання під дугу, не торкаючись руками підлоги.

 

 

По сходах ти сміливіший

Піднімайся, не бійся.

Ходіння по кубах, руки в сторони (куби стоять: h=10см, h=15см і т.д.)

 

Мавпочки сміливі, спритні, умілі.

Ти банан для них дістань

І тихенько передай.

Підстрибування у висоту з діставанням банана (банани підвішені на мотузці вздовж залу. Дістати банан і покласти його в кошик.

 

Мишко перекидається,

Діткам посміхається.

Вправа «колода». І.п. лежачи на маті, перевертатися зі спини на живіт і т.д.

 

Мишко, мишко - не зівай,

Краще пограй з нами!

Рухлива гра «У ведмедя у бору...»

- Ну, от ми з вами закінчили прогулянку по зоопарку.

 

Мімічна гімнастика «Звірята».

Хлопці, скажіть мені, будь ласка, а яких мешканців зоопарку ви ще знаєте? Може, ми з вами їх зобразимо?

А тепер нам з вами пора прощатися. До побачення!

 

 

 

 

 

 

План-конспект

сюжетно-ігрового заняття

з фізкультури на тему :

«В гостях у бабусі»

у  молодшій групі .

 

 

 

                                                                                                  Підготувала : Шорбан Марія Петрівна.

 

 

Програмне зміст: Продовжувати вчити ходити по обмеженій площі опори, зберігаючи стійка рівновага; вправляти в прокатування м'яча один одному, енергійно його відштовхуючи; у підстрибування на місці, сідаючи на напівзігнутих ноги. Продовжувати вдосконалювати рухові вміння та навички дітей. Вправляти в ходьбі і бігу, координуючи рухи рук і ніг. Формувати правильну поставу, попереджати плоскостопість. Розвивати спритність, швидкість, вміння орієнтуватися в просторі залу. Закріплювати знання дітей про домашніх тварин і птахів, що живуть на селі. Виховувати бажання займатися фізкультурою, самостійність, дисциплінованість.

Обладнання: кругова мотузка, м'ячі та обручі на групи дітей, маска-шапочка квочки.

I. Шикування в шеренгу - «Сьогодні ми поїдемо в гості до бабусі в село».

Перестроювання в колону по одному поворотом праворуч.

Ходьба в колоні по одному.

Ходьба на носках, руки на пояс

 

Ходьба, біг в колоні по одному - «Поїдемо в гості до бабусі».

Ходьба з високим підніманням колін - «Поїхали на конячці».

Ходьба по колу.

Шикування в коло.

II.  «Хто живе у бабусі?»

1. Курочки махають крилами. І.п.: ноги на ширині ступні, руки опущені. 1 - підняти руки вгору, 2 - і.п., 3-4 те саме. 4-5 разів.

2. Гуси шиплять: ноги на ширині плечей, руки на поясі. 1 - нахил вперед, лікті відвести тому, 2 - і.п., 3-4 те саме. 4-5 разів

3. Котяткі потягуються. І.п.: стоячи на четвереньках. 1 - округлити спинку, 2 - прогнути спину, і.п., 3-4 те саме. 4-5 разів.

4. Цуценята грають. І.п.: лежачи на спині. 1,2,3,4 - швидко рухати руками і ногами.

 

5. Горобчика стрибають. Стрибки в чергуванні з ходьбою на місці.

Перестроювання в колону по одному.

Основні види рухів: «Допоможемо бабусі на городі»

1. «Ідемо по городу» - ходьба по звивистій доріжці (ширина 20 см, довжина 3 м).

 

2. «Збираємо кавуни» - прокатування м'яча двома руками один одному (відстань 1,5 м).

3. «Збираємо груші» - стрибки на всій ступні з підніманням на шкарпетки.

Рухлива гра «Поїзд».

III. Ігрова вправа «Шалтай-Базікай».

Підведення підсумків заняття

 

 

 

 

 

План-конспект

сюжетно-ігрового заняття

з   фізичноїкультури     на тему :  

«Звіряткам, нагострив                 вушка!»

у середній групі

 

 

 

 

                                                                                Підготувала : Ілавська Мирослава Петрівна .

 

 

 

 

Програмне зміст: Продовжувати вдосконалювати рухові вміння та навички дітей. Вчити зберігати стійка рівновага і правильну поставу при ходьбі по обмеженій площі опори, закріплювати вміння повзати по лавці, спираючись на долоні і коліна, повторити стрибки з просуванням вперед. Вправляти в ходьбі і бігу, координуючи рухи рук і ніг, вчити ходити і бігати ритмічно. Формувати правильну поставу, попереджати плоскостопість. Розвивати спритність, швидкість, вміння орієнтуватися в просторі залу. Виховувати самостійність, творчість, інтерес до занять фізкультурою, дружні взаємини, любов до тваринного світу. Закріплювати знання дітей про живу природу, вчити в рухах наслідувати звичкам тварин.

Обладнання: 4-5 конусів, 2 лавки, 4-5 обручів, кубик висотою 10 см, маска-шапочка вовка.

I. Шикування в шеренгу.

 

- Здрастуйте, хлопці! Сьогодні ми з вами будемо веселими звірятами. А яких звірів ви знаєте? (Відповіді дітей). Молодці. Будемо наслідувати їх звичками.

Отже, тваринки, нагострив вушка, слухайте уважно. Зробимо всі рухи просто чудово.

Перестроювання в колону по одному поворотом праворуч.

Ходьба в колоні по одному.

Ходьба на носках, руки на пояс - «лисичка крадеться», ходьба на зовнішній стороні стопи - «ведмеді йдуть перевальцем» в чергуванні з ходьбою звичайною.

Стрибки з просуванням вперед - «зайчики стрибають».

Ходьба, біг в колоні по одному - «вовк біжить підтюпцем».

Ходьба, ходьба і біг змійкою між конусами - «змія повзе».

Шикування в коло.

II.  «Ви  готові до зими?»

- За завалом, по ярах

Йшов ведмідь хазяйським кроком.

Відповідайте, звірі, мені:

Ви готові до зими?

1. Рукавиці для лисиці. І.п. стоячи ноги на ширині ступні. 1 - винести руки вперед, 2,3 - покрутити кистями, 4 - опустити. 5-6 разів.

- Так, відповіли лисиці,

Ми пов'язали рукавиці,

Рукавиці нові,

Теплі, пухові.

2. Білка в дуплі. І.п. - Те ж. 1 - піднятися на носки, руки вгору, 2 - і.п. 5-6 разів.

- Дивиться білка з дупла:

Я горішків припасла.

Високо моє дупло,

У ньому і сухо, і тепло.

3. Бобри рубають дрова. І.п. стоячи ноги на ширині плечей, руки в замку. 1 - підняти руки вгору над головою, 2 - нахил вперед. 5-6 разів.

- Крикнув бобер ведмедеві з річки:

Я Колю дрова для грубки,

Дай мені, Міша, тільки термін -

З труби піде димок.

4. А у їжачка - гриби. І.п. стоячи ноги на ширині ступні, руки опущені. 1 - присісти, руки на підлогу, 2 - встати, і.п. 5-6 разів.

- Виліз їжачок з листя:

Про мене забули ви?

Тут у кущах моя хатинка,

А в хаті - грибів діжки.

5. Підземний хід. І.п. лежачи на животі, руками підперти голову. 1-2-3-4 - базікати ногами вперед-назад.

- Ну а я, відповів кріт,

Під землею влаштував хід.

Там з діточками взимку

Будемо чай ми пити сім'єю.

6. Валянки для зайченя. І.п. стоячи, руки на поясі. Стрибки на місці в чергуванні з ходьбою на місці.

- А у нас є валянки,

Відповідали зайченя.

Що нам завірюха та хуртовину?

Хочеш, Мишенька, примір!

Обійшов ведмідь весь ліс

І в барліг спати заліз.

Лапу в пащу засуне він

І побачить солодкий сон.

Ходьба в колоні по 1, перестроювання в 2 ланки.

 

1. Ходьба по лавці, переступаючи через кубик, руки на поясі.

- Іде лисиця по містку,

Виляє рудим хвостиком.

Прогулялася дуже мило,

І предмет не впустила.

2. Повзання по лавці рачки.

- Мишка косолапий по лісу гуляє,

За колоди спритно він переповзає. (Повзання)

Щоб спинці не хворіти,

Тут потягнеться ведмідь. (Випрямитися, піднявши руки).

3. Стрибки з обруча в обруч.

- За морквиною в город

Зайка стрибає вперед.

 

Рухлива гра «Зайці та вовк".

III. Ігрова вправа "Їжачок".

- Їжачок згорнувся в клубок і знову розвернувся.

Ігрова вправа «Барсук» (релаксація).

- Ось борсук, ледар неабиякий

Міцно спить в норі прохолодною.

Лежень бачить сон,

Ніби справою зайнятий він.

На зорі й на заході

Все не злізти йому з ліжка.

Шикування в колону по 1. Підведення підсумків заняття.

 

 

 

 

Заняття з фізичного розвитку

 

Короткотривала група

 

 

Інвентар: Мячі, канат,гімнастична лава.

 

 

 

 

Вихователь:

Богуняк Тетяна

Василівна .

 

 

 

 

 

 

Мета:

1.Навчити ходьбі по мотузці(канат)покладеній на підлогу по колу.

2.Повторити повзання на грудях та животі по гімнастичній лаві,рухаючи поперемінно кінцівками.

3.Розвивати спритність у рухливій грі:“ Хитра лисичка”

Хід заняття:

Зміст

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

Підготовча частина

 

(7-11 хв)

 

Шикування в одну ширенгу.

Повороти на місці.

Ходьба:звичайнимкроком,наносках,на п’ятках,із високим підніманням колін.

Повільний біг.

Перешикування.

 

Комплекс ЗРВ з мя’чем.

До 1 хв

 

До 30 с

2-3 хв

 

 

 

 

До 1 хв

0,5-1 хв

 

4-5хв

За зростом біля лінії із рівнянням по ній.

Переступанням.

По колу в колону по одному,дистанція 2 кроки

 

 

Зберігати дистанцію.

 У коло ,розімкнутися на відстань витягнутих рук.

1.     В. п.- основна стійка, м'яч униз. 1-2 - піднімаючись на носки, під­няти м'яч угору, прогнутись (вдих); 3-4 - в. п. (видих). Повторити 4-6 разів.

2.    В. п.- сід на підлозі, м'яч біля грудей. 1 - м'яч угору; 2 - в. п.; 3 - м'яч уперед; 4 - в. п. 
Дихати довільно. Повторити 6-8 разів.

3.  В. п.- основна стійка, м'яч біля грудей. 1 - штовхнути м'яч угору, згинаючи вперед ліву ногу; 2 - спіймати м'яч прямими руками над головою; 3 - в. п. Те саме іншою ногою.

   Дихати довільно. Повторити 3-6 разів кожною ногою.

4.  В. п.- стійка, ноги нарізно, м'яч униз. 1-3 - зігнути праву ногу вперед, пронести праву руку з м’ячем під ногою, підкинути його вгору і спіймати; 4 - в. п. Те саме іншою  ногою. Дихати повільно. Повто­рити 4-6 разів кожною ногою.

5. В. п.- нахил уперед, м'яч уперед. 1 - розгинаючись, підкинути м'яч угору; 2 - спіймати і  повернутися у в. п. Дихати довільно. Повто­рити 5-7 разів.

6. Повільна ходьба, підкидаючи обома руками м'яч, перед собою (не випускаючи його) 20-30 с. Дихати довільно.

 

Основна частина

(20-24хв)

 

Ходьба по мотузці,покладеній  на підлогу по колу.

Повзання  на грудях та животі по гімнастичній лаві,рухаючи поперемінно кінцівками.

Рухлива гра:

“Хитра лисичка”

6-7 хв

 

7-8 хв

 

 

 

 

 

7-8 хв

Одне за одним,дистанція – 2-3 кроки.

По черзі одне за одним,вихователь страхує.

 

 

 

 

Гравці утворюють коло із заплюзеними очима.

Ведечий обходить коло за спинами дітей і торкається  одного із гравців-він і буде “хитрою лисичкою”.Усі гравці запитують,

намагаючись відгадати “лисицю”:Хитра лисиця,де ти?(Тричі).”Хитра лисиця”

виходить на середину кола,піднімає руку й говорить:”Я тут!”Після цього  вона ловить гравців,торкаючись їх рукою.Після того ,як “лисиця”піймала 2-3 дітей,граповторю-ється.

Заключна частина

( 3 -5 хв)

 

Гра:Перетягування каната

 

 

Шикування в одну шеренгу.

 

Підбитя підсумків.

2-3 хв

 

 

 

До 30 с.

 

 

До 30 с.

Діти під час гри за сигналом перетягують канат один навпроти одного.

За зростом

Відзначити дітей за правильність виконання вправ.